تهران۱۳۹۳/۱۰/۰۱
اذان صبح:۰۵:۴۰
طلوع آفتاب:۰۷:۱۱
اذان ظهر:۱۲:۰۳
غروب خورشید:۱۶:۵۵
اذان مغرب:۱۷:۱۵

نرم افزار «کوثر» منتشر شد
1392/12/22 ه.ش -  0 0 ه.ق
نرم افزار کوثر مجموعه ای از بیانات حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی (رحمة الله‌علیه) پیرامون جلالت و عظمت حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) است که توسط مؤسسۀ پژوهشی فرهنگی مصابیح الهدی، تولید و منتشر شد.
هَمّ مؤمن دنیا نیست!
1392/11/09 ه.ش -  0 0 ه.ق
 
چگونه دعا کنیم؟
1392/06/21 ه.ش -  0 0 ه.ق
روی عن ابی الحسن الرِّضَا علیه السلام قال: رَأَى عَلِيُّ بْنُ الْحُسَيْنِ علیه السلامرَجُلًا يَطُوفُ بِالْكَعْبَةِ وَ هُوَ يَقُولُ اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ الصَّبْرَ قَالَ فَضَرَبَ عَلِيُّ بْنُ الْحُسَيْنِ علیه السلام عَلَى كَتِفِهِ قَالَ سَأَلْتَ الْبَلَاءَ قُلِ اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ الْعَافِيَةَ وَ الشُّكْرَ عَلَى الْعَافِيَةِ‏فَإِنَّ الشُّكْرَ عَلَى الْعَافِيَةِ خَيْرٌ مِنَ الصَّبْرِ عَلَى الْبَلَاء
روایت از امام رضا صلوات الله علیه منقول است که حضرت فرمودند: روزی زین العابدین صلوات الله علیه در مسجد الحرام در حال عبادت بودند که دیدند شخصی در حالی که طواف کعبه می‌کند بلند می‏گوید: اللهم انی اسئلک الصبر. دارد فضرب بکتفه. امام زین العابدین علیه السلام با دست مبارک زدند به شانه همین شخصی که طواف می‌کرد. 
به اطّلاع می‌رساند جدیدترین اثر حضرت آیت‌الله‌العظمی حاج‌آقا مجتبی تهرانی‌رحمةالله‌علیه آمادۀ انتشار است. این کتاب دومین رساله از مجموعۀ نفیس «رسائل بندگی» با عنوان «حبّ به دنیا» است که پس از تایپ، تطبیق، مستندسازی، عنوان‌گذاری، ویرایش اوّلیه، ویرایش دوم، بازبینی و تأیید نهایی، مرحلۀ صفحه بندی آن نیز به اتمام رسیده و در مرحلۀ بازخوانی سوم و چهارم است.
ایشان همیشه قبل از تحویل سال، مقیّد بودند که 365 مرتبه دعای «یا مقلّب القلوب» را به‌طور کامل بخوانند و برای اینکه این دعاها، تا لحظۀ تحویل سال تمام شود، از یک ساعت قبل از اعلام عید، شروع می کردند و مشغول خواندن این دعای شریف بودند.
در آغازین روزهای نهضت امام خمینی(ره) که در جریان مخالفت با «لایحه ی انجمن های ایالتی و ولایتی» شکل گرفت، یکی از اهداف اصلی برای مقابله با توطئه های رنگارنگ بیگانگان، که رژیم شاهنشاهی پهلوی مجری آن بود، ایجاد وحدت و همدلی در میان مراجع، علماء و روحانیون و طلاب، برپایه ی تحولات فکری و فرهنگی حوزه های علمیه بود.
از آنجا که تمامی حقوق مربوط به مالکیّت آثار معظم‌له، طبق مفاد وصیت‌نامۀ شرعی حضرت استاد، به فرزند ارشدشان جناب حجّۀ‌الاسلام والمسلمین حاج حسین‌آقای تهرانی منتقل شده و کلیۀ آثار باید زیر نظر ایشان و یکی از شاگردان فاضل ایشان جناب آقای دکتر اسماعیلی، به‌چاپ رسیده و منتشر گردد، به تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی اعلام می‌گردد که آثار معظّم‌له صرفاً باید از طریق مؤسسه منتشر گردد و هرگونه استفاده از آن‌ها باید با کسب اجازه از مالک شرعی آثار باشد.
هم زمان با چهلمین روز درگذشت حضرت آیت الله العظمی حاج ‌آقا مجتبی تهرانی دو اثر جدید توسّط دفتر حفظ و نشر آثار معظم له منتشر گردید. اثر اوّل: «دفتر دل» نام اوّلین رساله از مجموعۀ شش جلدی رسائل بندگی است که به موضوع «قلب» در معارف اسلامی پرداخته و با نگاهی بدیع و جامع مسائل مرتبط با این مبحث را بررسی کرده است. این اثر متن پیاده شده و ویراستاری شده 29 جلسه سخنرانی حضرت استاد در ماه مبارک رمضان سال 1375 هـ ش بوده که بنا به اظهار نظر کارشناسان و محقّقان علوم اسلامی بحثی بسیار جامع و کاربردی است. آنچه بر اهمیت این اثر می افزاید، تأکیدات فراوان حضرت استاد در زمان حیاتشان بر انتشار این اثر بوده است. ان شاء الله مجموعه رسائل بندگی در آینده با موضوعات زیر ارائه خواهد شد؛ «رسالۀ دوم: حب به دنیا»، «رساله سوم: حب به خدا»، «رساله چهارم: شوق و انس به خدا»، «رساله پنجم: شهود و لقای خدا» و «رساله ششم: آداب خلوت با خدا» اثر دوم: «گذری بر زندگی حاج‌آقا مجتبی» مجموعه‌ای از خاطرات خانواده، دوستان و آشنایان حضرت حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی
در پی ارتحال عالم عامل ربانی، حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی رحمه الله علیه، برخی از شاعران جوان و انقلابی عزیز ابیاتی را در وصف آن عارف وارسته و مرجع بزرگوار تقلید سروده‌اند که در اینجا از زحمات این عزیزان و تمامی کسانی که به هر شکلی نسبت به آن پیر سفرکرده ابراز ارادت نموده‌اند، تشکّر و قدردانی می‌شود. در ادامه برخی از این اشعار که به دفتر حفظ و نشر آثار معظم‌له ارسال شده است آمده است.
العلماء باقون ما بقی الدهر به اطّلاع می‌رساند، به مناسبت چهلمین روز رحلت عالم عامل ربّانی، فقیه و مرجع عالیقدر، حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی مجلس ختمی از سوی بیت معظم له در روز چهارشنبه 25 بهمن از ساعت 30/9 الی 30/11 صبح در مسجد جامع بازار تهران (مخصوص برادران) و در همان روز از ساعت 30/16 الی 18 بعد از ظهر در محلّ جلسات اخلاق به آدرس خ ایران، بن بست ملکی (مخصوص خواهران) برقرار می‌باشد.  
برای شناخت کارنامه‌ی علمی و عملی حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی(ره) می‌توان سیری در اوضاع فکری فرهنگی و سیاست حاکمیت رژیم پهلوی از دهه 1320 – خاصه 1340 با آغاز نهضت امام خمینی (ره) داشت. آن چه می‌آید نگاهی اجمالی به زندگی ایشان است،چه زمان برای تدوین آن کوتاه، فرصت برای بازنگری و تکمیل نبود. لذا پیشاپیش نگاشته صاحب قلم را بدیده اغماض باید نگریست.